REIKI terapie léčivou energií. Regenerační a relaxační MASÁŽE.

Péče o mysl i tělo. Čas, který věnujete sobě, je ten nejcennější.

Reiki nebo západní medicína?

Tak přesně tuhle otázku nemám ráda. Proč nebo? Proč si musíme vybírat? Naše tělo je náš chrám a my můžeme využít všechny možnosti, aby byl skvostný a dokonalý. Právě u Reiki a západní medicíny by bylo úžasné, kdyby mohly jít ruku v ruce.

Západní medicína je naprosto skvělá a neustále se posouvá obrovskými kroky vpřed. V případě nutnosti operace dokonce nemá alternativu. Reiki Vám nevyndá slepé střevo ani nevyřeší otevřenou zlomeninu. V řešení urgentních stavů ( traumat) stojí a bude stát na prvním místě. Výborná je určitě i v prevenci a diagnostice. Skvělá je i v odstraňování potíží pomocí medikace, ale právě tady je občas nedostatek jejího působení. Je určitě úleva dostat lék na bolest, mast na zklidnění ekzému, prášek na spaní a podobně. To je potlačení důsledků, ale kde je příčina? Proč to bolí? Proč se mi objevuje ekzém? Projdete všechna možná vyšetření a zjistíte, že jste v pořádku. Nikde se nenašel problém. Krása. Vědět, že se neděje nic zásadního, je samozřejmě nanejvýš uklidňující. Ale co dál? 

A právě tady by bylo užitečné, kdyby se Reiki a západní medicína propojily. Reiki je velmi úspěšná právě u chronických potíží a bolestí, ekzémů, alergií, hojení a dalších. Většinou právě v těch případech, kdy sice můžete použít prášek, ale jen potlačíte důsledek, neodstraníte příčinu. Protože Reiki pracuje nejen na úrovni fyzické ale i duševní, duchovní a emocionální, může vyřešit spoustu problémů. 

Vzít si prášek, když něco bolí, je rychlé a účinné. Ale tělo si zvyká. Příště už bude potřeba větší dávka nebo silnější lék. Když Vám poteče voda skrz střechu do domu, taky můžete dát na podlahu kbelík a potom další a další, ale ta střecha bude pořád děravá a když ji neopravíte, rozpadne se úplně.

Nesouzním sice tak úplně s názorem, že západní medicína je vlastně taková "opravna" lidí, ale na druhou stranu se při přetížení zdravotního systému nelze divit, že se většina pozornosti soustředí na opravu "fyzického" těla. Většina lékařů se staví k Reiki i jiným metodám skepticky, ale jsou už i výjimky a to je moc dobře. Proč se cpát hromadou léků, když to není nezbytné a jde to i jinak.

Západní medicíny si velmi vážím a pečlivě chodím na všechny preventivní prohlídky, to je základ. Ale můj šuplík s léky, nejrůznějšími doplňky stravy, mastičkami a kapičkami, je téměř prázdný. Místo šuplíku mám Reiki.

ecg-1953179_960_720.jpg

Objednejte se

Pokud máte zájem se objednat nebo potřebujete další informace, kontaktujte mě.

Ozvěte se mi